ETV2 eri

DocPoindi lainele ETV2 kaudu

Festivalile eelneval nädalal saab ETV2 eetris näha eelmise aasta DocPoindil linastunud filme! 22. kuni 24. jaanuari õhtutel on kavas “Isadest ja poegadest”, “Head talve!” ja “BIG – kuulsuse tipul”.

“Isadest ja poegadest” (“Of Fathers and Sons”)
T 22. jaanuar kell 22:30

Saksamaal paguluses elava Süüria kineasti Talal Derki film viib režissööri kodumaale, kus tal õnnestus võita islamiradikalistliku perekonna usaldus. Film jälgib kaks aastat perekonna argielu, keskendudes lastele ja nende suhetele isaga, kelle ainus unistus on islamikalifaadi kehtestamine. Filmi on tunnustatud mitmetel festivalidel, 2018. a Sundance’i filmifestivalil võitis maailmakino kategoorias žürii peapreemia.

 

“Head talve!” (“Happy Winter”)
K 23. jaanuar kell 20:00

Mitmetel festivalidel pärjatud Itaalia režissööri Giovanni Totaro filmi tegevus toimub Palermos, kus Mondello randa püstitakse igal aastal sadu suvitusonne, kuhu suvitajad saaksid põgeneda oma probleemide ja viimastel aastatel Itaaliat tabanud majandusliku surutise eest.

Selles kunstlikus mikrokosmoses püüavad suvitajad elult viimast võtta, kohalikud teenindajad aga mõtlevad vaid sellele, kuidas neilt võimalikult palju raha välja meelitada, et eelolev talvehooaeg kuidagi üle elada. Kõik ootavad ühiselt südasuviseid pidustusi koos korraliku karaokepeoga, et korrakski oma mured unustada.

 

 

“BIG – kuulsuse tipul” (“Big Time”)
N 24. jaanuar kell 20:00

The Wall Street Journal on nimetanud taani arhitekti Bjarke Ingelsit arhitektuuri suurimaks staariks ja Time Magazine lugenud ta saja kõige mõjukama inimese hulka. Film võtab vaatluse alla viis aastat arhitekti ja tema firma Bjarke Ingels Group (BIG) elust (2011-2016), mil ta maadleb oma seni suurima projektiga, lõputute kompromisside ning isikliku elu probleemidega.

 

Vaata lähemalt: https://kultuur.err.ee/902683/etv2-toob-kolmel-ohtul-docpointi-koju-katte