Üritused

Viktor Kossakovski meistriklass
L 02.02 kl 11:00
BFM (Narva mnt 27)

Viktor Kossakovski on kaasaja dokumentalistika üks suuremaid nimesid ja uute horisontide avastajaid. Kui kasutada Kossakovski viimase filmi “Aquarela” kujundit, siis on ta dokfilmimaastikul justkui hiiglaslik jäämägi, kes triivib alati oma reeglitele alludes ja pälvib imetlust nii kriitikutelt kui ka tavapublikult. Ta on nii Ameerika kui ka Euroopa filmiakadeemia liige ja võitnud auhindu tunnustatud festivalidel üle maailma. 2018. aasta Veneetsia filmifestivalil esilinastunud “Aquarela” oli uuenduslik nii vormiliselt kui ka tehniliselt, see on maailma esimene 96 kaadrit sekundis formaadis üles võetud täispikk film.

Kossakovski on olnud oma filmide juures nii režissööri, stsenaristi kui ka monteerija rollis. Ühelt poolt on ta tõeline kinomaailma poeet, kuid teisest küljest valdab ta muljetavaldavat spektrit tehnilisi oskusi ning on oma ideede teostamiseks kasutanud väga leidlikke ja uuenduslikke lahendusi. Kossakovski nihutab oma filmides fookuse ühelt karakterilt ja narratiivilt hoopis laiemaks ja sageli ka globaalsemaks ning tõestab, et dokfilm pole niivõrd loo jutustamise, vaid läbi ja lõhki visuaalne kunst.

 

Kossakovski (s. 1961) on võitnud kaks korda Amsterdami IDFA (1993 “Belovid” ning 1998 “Pavel ja Ljalja”) ja Karlovy Vary (1997 “Kolmapäev). Eesti publikulegi tuntud “Elagu antipoodid!” nomineeriti 2011. aastal Euroopa Filmiakadeemia parimale dokumentaalfilmi tiitlile.

Meistriklass on eelkõige suunatud tudengitele ja filmitegijatele. Kohtade arv on piiratud.
Registreerumine: dagmar@docpoint.ee

 

DocPointi pidu: Rudeboy afterparty
R 01.02 kl 23:00
Must Puudel, Müürivahe 20
Sissepääs tasuta
FB event: https://www.facebook.com/events/1004628943061803/