Programm

Grand Bizarre + Tungrus

Grand Bizzare

Jodie Mack on eksperimentaalse animatsiooni kunstnik, kelle esimene täispikk kontseptuaalne dokfilm on 16mm filmilindile ülesvõetud kineetiline uurimustöö tekstiilide ja mustrite globaalsest ringlusest. See on psühhedeelne, piiritust energiast ja loovusest pakatav visuaalne rännak ümber maailma, kus narratiivse loo asemel kõneleb niivõrd mitmekesine ja efektne mateeria nagu seda on tekstiil. Ülitäpne tehniline teostus, rütmiline kaasahaarav montaaž ja dünaamiline muusika loovad kõikidele meeltele mõjuva maailma, mis liigub kiirelt ühest kultuurikontekstist ja tähendusväljast teise.

Viie aasta jooksul filmitud elurõõmus teekond liigub Mehhikost ja Marokost välja Indiani ja hüppab mänglevalt mikro- ja makrotasandite vahel. See on ood tekstiilikunsti ilule ja maailma materiaalse kultuuri mitmekesisusele.

Filipp Kruusvall

Režissöör: Jodie Mack
Riik: USA
Aasta: 2018
Kestvus: 61 min

Tungrus

Naljakalt absurdne lühidokk kukest, kes terroriseerib Mumbai keskklassi perekonda. Koduste vahel kasvavad pinged ning tõstatuvad õigustatud küsimused, et millal armsast tibust füüreriks kasvanud suleline maha lüüa ja hoopis söögilauale serveerida.

Kaarel Kuurmaa

Režissöör: Rishi Chandna
Riik: India
Aasta: 2018
Kestvus: 14 min

  • Vanusepiirang: null

Linastub:

  • Kino Artis, saal 2 : Reede, 01.02 - 21:30