Programm

Maailmaparandajad + Viimane koolitund

Maailmaparandajad

Noored elluastujad avaldavad oma mõtteid elust ja armastusest. Keskkooli lõputunnistuste pidulik kätteandmine ja intervjuud lõpetajate ning õpetajaga. Noored tantsivad jenkat ja tunnevad rõõmu kooli lõpetamise üle. Teravmeelne visand tolleaegsest põlvkonnast.

Režissöör: Valeria Anderson
Riik: Eesti
Aasta: 1966
Kestvus: 14 min

 

Viimane koolitund / The Last Lesson

Ühes Krakowi keskkoolis õpib hulk õpilasi, kes on samasugused nagu õpilased ikka oma akne ja poeesia, ebakindluse ja elurõõmuga. Nad püüavad sobituda maailma, klassi, kogukonda, iseendasse.

Kaamera ei sekku hetkeksi nende tegemistesse ega plaanidesse, aga on pidevalt kohal – väga lähedal, otse keset õpilaste eravestlusi ja sebimisi. Mitmed õhku visatud teemad nagu näiteks Poolas kohustuslikud piiblitunnid, mida viib läbi üks eriti sümpaatne nooremapoolne jumalateener, karjuksid justkui autoripoolse provokatsiooni järgi, aga autor ei lähe liimile. Tulemuseks on kristlikult tasakaalukas sissevaade keerulisse teemasse.

“Viimane koolitund“ pakub hulgaliselt nostalgilist (ja kohati ebamugavat) äratundmisrõõmu. Tuntud Poola kvaliteedis (ehk väga hästi) tehtud vaatlev dokfilm, mis on ühest küljest väga kaasaegne, aga teisalt täiesti aegumatu.

Tristan Priimägi

Režissöör:  Grzegorz Zariczny
Riik: Poola
Aasta: 2018
Kestvus: 53 min

  • Vanusepiirang: null

Linastub:

  • Kino Artis, saal 2 : Reede, 01.02 - 17:30